+48 605218092

Atrakcje Kowar i Okolic

Lokalizacja Apartamentów w Kowarach daje wiele możliwości. Wystarczy kilka minut i jesteśmy w centrum. Samo miasto ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Położone między Karkonoskim Parkiem Narodowym, a Rudawskim Parkiem Krajobrazowym zachęca do wypoczynku i wędrówek. Jednym z ciekawszych i bardzo popularnych miejsc w Kowarach są sztolnie, w których zapoznamy się z historią miasta, technikami wydobywczymi i geologią Sudetów. Idąc na obrzeża miasta trafimy na zabytkową kaplicę św. Anny, zlokalizowaną na wzgórzu. Kaplica pochodzi z XVIII wieku, a wewnątrz zachowało się barokowe wyposażenie. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Kowary i Rudawy Janowickie.
Bardzo ciekawą propozycją na długi, kilkugodzinny spacer jest Szlak Tradycji Górniczych. Jest to ścieżka dydaktyczna, która rozpoczyna się przy Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Tutaj zobaczymy makiety najciekawszych obiektów, takich jak pałace, zamki czy kościoły. Dalej szlak prowadzi przez kowarską starówkę z kamieniczkami z XVIII wieku. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy ratusz. Kolejnym punktem jest Dom Tradycji Miasta Kowary, a następnie kowarskie uliczki, które zaprowadzą nas do prosto do lasu, w którym można zrelaksować się słuchając śpiewu ptaków i szumu potoku. Idąc dalej wyznaczoną ścieżką dojdziemy do kopalń i sztolni.
Z Kowar prowadzi kilka szlaków turystycznych, które zaprowadzą nas w Rudawy Janowickie i Karkonosze, m.in. do Karpacza, na Śnieżkę, Przełęcz Okraj, a nawet na czeską stronę gór. Nie brakuje również ścieżek rowerowych i szlaków konnych.